Remont Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy

W Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie rozpoczęły się prace remontowe na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy, obejmujące remont pierwszego piętra oddziału. Termin zakończenia prac planowany jest na listopad 2023 r.
Środki na ten cel pochodzą z dotacji ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa, przy udziale finansowym Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Koszt inwestycji wynosi około 2 miliony złotych.
W ramach remontu wymieniona zostanie instalacja elektryczna oraz grzewcza. Nowoczesna instalacja elektryczna będzie zgodna z obowiązującymi przepisami i zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa na oddziale. Z kolei nowa instalacja grzewcza działać będzie bardziej wydajnie, co zapewni pacjentom lepszy komfort cieplny.
Podczas remontu położone zostaną nowe wykładziny i kafelki, wymieniona zostanie również stolarka drzwiowa oraz oświetlenie. Remontowane będą sale chorych, sale zabiegowe, gabinety lekarzy i pielęgniarek, pomieszczenia socjalne oraz sanitariaty.
W salach chorych zamontowane zostaną panele nadłóżkowe. Panele te będą wyposażone w złącza do podłączania gazów medycznych, gniazda elektryczne oraz internetowe, dzięki którym podłączanie urządzeń niezbędnych do leczenia pacjentów będzie łatwiejsze i szybsze.
Pomieszczenia przeznaczone na izolatkę będą zapewniać bezpieczeństwo zarówno pacjentom przebywającym na oddziale, jak i również personelowi medycznemu. Dzięki niej będzie można skutecznie izolować osoby zmagające się z chorobami zakaźnymi i zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób wśród innych pacjentów.
„Remont jest niezbędny, aby poprawić warunki podczas pobytu pacjentów na oddziale” – mówi Dyrektor Naczelny Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie pan Wojciech Konieczny – „Nowa instalacja elektryczna zwiększy poziom bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu przebywającego na oddziale, natomiast remont sal i pomieszczeń socjalnych poprawi estetykę i higienę oddziału. Zamontowane w każdej sali chorych panele nadłóżkowe ułatwią podłączenie urządzeń medycznych niezbędnych do leczenia pacjentów. Wybudowana zostanie również izolatka, która będzie bezpiecznym miejscem dla pacjentów, którzy wymagają izolacji w celu ochrony ich zdrowia. Remont Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy jest ważnym krokiem w poprawie jakości opieki medycznej w Częstochowie”.