Darowizna od fundacji Ronalda McDonalda

Sprzęt medyczny zakupiony przez Fundację Ronalda McDonalda trafił na oddział pediatryczny Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Bony w Częstochowie. Będą z nich korzystać zarówno mamy opiekujące się niemowlętami, jak i personel placówki. To kolejna darowizna, którą ta placówka otrzymała od Fundacji. Wcześniej oddział przy ul. Bony otrzymał łóżka dla rodziców.

Sprzęt medyczny dla Miejskiego Szpitala Zespolonego sfinansowała i przekazała w imieniu Fundacji jej Przyjaciółka i Wolontariuszka, Anita Bujanowska, prywatnie licencjobiorczyni McDonald’s. To kolejna taka darowizna, którą otrzymała nasza placówka przy ul. Bony. W lipcu ubiegłego roku trafiło tu 8 łóżek dla rodziców, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem.
W tym roku Miejski Szpital Zespolony wzbogacił się o następujący sprzęt:
– profesjonalny fotel do pobierania krwi
– 5 inhalatorów
– 2 otoskopy do badania uszu
– 2 wysokie krzesełka do karmienia niemowląt
– 2 wagi niemowlęce
– 10 kocyków niemowlęcych
– 12 stolików
– 6 krzeseł.

– Już od dłuższego czasu jestem związana z Fundacją i to nie tylko przez fakt bycia licencjobiorczynią. Mój syn jest wolontariuszem Fundacji, dlatego znam jej działalność z wielu punktów widzenia i jestem wielką fanką całej tej organizacji – ludzi, którzy nią zarządzają, magii, jaka panuje w całym zespole
i przede wszystkim tego, co wspólnie tworzą – mówi Anita Bujanowska. Jak podkreśla, zawsze widziała sens w tym, do czego dąży Fundacja, ale bycie obecną podczas zeszłorocznego przekazania łóżek uświadomiło jej, jak wielka jest skala potrzeb częstochowskiego szpitala.

Dr Monika Wolnowska, ordynatorka oddziału pediatrycznego w Miejskim Szpitalu Zespolonym, podkreśla, że to nie pierwsze jej spotkanie przedstawicieli Fundacji Ronalda McDonalda. – Kolejny raz mamy zaszczyt powitać członków i przyjaciół Fundacji Ronalda McDonalda i serdecznie podziękować im za wsparcie, jakie od nich otrzymujemy. Tym razem nasz oddział został wyposażony m.in. w nowe nebulizatory, otoskopy, wagi niemowlęce, krzesło do pobierania krwi. Sprzęty te usprawnią pracę personelu i podniosą jakość wykonywanych zabiegów. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom, fundacja we współpracy z panią Anitą Bujanowską, zorganizowała także w salach chorych kąciki jadalniane dla dzieci i opiekunów. Poprawia to znacząco komfort pobytu w oddziale. Dziękujemy serdecznie za ofiarność i zrozumienie naszych potrzeb – mówi dr Wolnowska, która na co dzień zarządza pracą całego nowo wyposażonego oddziału.

– Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda i jej przyjaciółmi jest bezcenna – mówi Katarzyna Błaszczyk, pielęgniarką oddziałowa z częstochowskiego szpitala, która wspiera małych pacjentów i ich rodziców w procesie leczenia.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!