Świetlica na Oddziale Pediatrycznym po remocnie.

Z radością informujemy, że najmłodsi pacjenci Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Bony mogą już korzystać z nowej, wyposażonej w urządzenia do gier i sprzęt multimedialny świetlicy.

W czwartek 27 listopada nowe pomieszczenie wspólnie oddali do użytku prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i dyrektor MSZ Wojciech Konieczny. Z okazji otwarcia, dla wszystkich przebywających na Oddziale Pediatrycznym dzieci przygotowano upominki i zabawy, połączone z malowaniem twarzy i odbijaniem dłoni w „Alei Małych Gwiazd”.

Nowa świetlica powstała w ramach całościowego remontu Oddziału Pediatrycznego Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Bony 1/3. Cała inwestycja kosztowała blisko 1,8 mln zł, z czego 1,7 mln pochodziło z budżetu miasta, a pozostała część ze środków własnych szpitala.

Podczas remontu świetlica została przeniesiona do nowego pomieszczenia, w którym wykonano gruntowny remont, począwszy od wymiany wszystkich niezbędnych instalacji wraz z wykonaniem systemu monitoringu, wymiany osprzętu, remontu ścian i podłóg oraz wentylacji. Dodatkowo dla komfortu małych pacjentów ściany świetlicy zostały ozdobione rysunkami postaci z bajek. Przybliżony koszt modernizacji samej świetlicy to ok. 12 000 zł.