Specjalistyczne badania serca w Szpitalu.

Częstochowianie nie muszą już wyjeżdżać do innych ośrodków aby wykonać badania kardio- CT! Takie badania można wykonać w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie przy ul. Mirowskiej 15.

Dzięki nowoczesnemu aparatowi do wielowarstwowej tomografii komputerowej nasz Szpital uzyskał możliwość wykonywania specjalistycznych badań serca.

Niniejsze badania w nowoczesnej medycynie pozwalają m. in. na dokładne zobrazowanie mięśnia sercowego oraz tętnic, stanowią przełom w diagnostyce miażdżycy
i chorób wieńcowych, a dzięki nowym technicznym rozwiązaniom w systemach CT
są ważnym uzupełnieniem koronografii. Według aktualnych zaleceń towarzystw kardiologicznych pacjenci z pośrednim ryzykiem choroby wieńcowej mają wskazania do wykonywania koronografii CT jednak wraz z wprowadzeniem nowych generacji aparatów wskazania te dość szybko się poszerzają..

„Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt stosowania mniejszych dawek w badaniach kardio-CT co sprawia, że badania stają się mniej inwazyjne, a prawidłowy wynik pozwala nawet odstąpić od odciążającego badania koronograficznego”- podkreśla Wojciech Konieczny Dyrektor Szpitala.

Dotychczas w Miejskim Szpitalu Zespolonym wykonano 4 badania,  z czego 2 zakwalifikowano do zabiegu poszerzania tętnic wieńcowych.