„NIE dla udaru – twój czas na profilaktykę”- Szkolenia dla Pogotowia Ratunkowego

Mamy przyjemność poinformować, że Miejski Szpital Zespolony w ramach akcji „NIE dla udaru – twój czas na profilaktykę” podjął współpracę z Dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie Panem Januszem Adamkiewiczem.
Dzięki zaangażowaniu Pogotowia w dniach 9 – 11 grudnia 2013r. przeprowadzone zostały szkolenia dla jego pracowników, w których wzięło udział przeszło 150 osób w tym ratownicy, dyspozytorzy i lekarze. Oprócz przybliżenia tematyki udarowej, jego objawów i zapobiegania uczestnicy zostali przeszkoleni jak najskuteczniej działać w przypadku rozpoznania udaru od momentu pierwszego kontaktu z pacjentem, aż po dostarczenie chorego do Szpitala.
Głównym wykładowcą przeprowadzającym społecznie szkolenie był lek. med. Wojciech Konieczny, specjalista Neurolog i jednocześnie Dyrektor Szpitala oraz doktorzy z Oddziału Neurologii Dawid Zając oraz Patrycja Posmyk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze szkoleń.