Aktywny Szpital- stanowisko profilaktyki dla mieszkańców

Uprzejmie informujemy, że za zgodą Dyrektora Wojciecha Koniecznego Miejski Szpital Zespolony został współorganizatorem akcji miejskiej „Dni sąsiada”,  podczas której w miesiącu wrześniu odbędzie się szereg pikników dla mieszkańców Częstochowy w poszczególnych dzielnicach. Podczas festynów pracownicy Szpitala poprowadzą ogólnodostępne stanowisko profilaktyki zdrowotnej, na którym mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie zmierzyć swoje ciśnienie krwi oraz poziom cukru we krwi, skorzystać z porad lekarskich oraz materiałów zdrowotnych oraz wykonać badanie spirometryczne. Ponad to osobą prowadzącą uroczystości została Pani Karina Szewczyk.

Dnia 2 września miał miejsce piknik przy al. Pokoju. Oprócz przybyłych licznie mieszkańców w uroczystości wzięli udział także zaproszeni goście m. in. Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Dyrektor Miejskiego szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny.