Szpital znów aktywnie dla mieszkańców. Stanowisko profilaktyki zdrowotnej.

Uprzejmie informujemy, że za zgodą Dyrektora Wojciecha Koniecznego Miejski Szpital Zespolony został współorganizatorem II edycji akcji miejskiej „Dni sąsiada”, podczas której w miesiącu wrześniu odbędzie się szereg pikników dla mieszkańców Częstochowy w poszczególnych dzielnicach. Podczas festynów pracownicy Szpitala poprowadzą ogólnodostępne stanowisko profilaktyki zdrowotnej, na którym mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie zmierzyć swoje ciśnienie krwi oraz poziom cukru we krwi, skorzystać z porad lekarskich oraz materiałów zdrowotnych, a także wykonać badanie spirometryczne. Ponad to osobą prowadzącą uroczystości została Pani Karina Szewczyk. Podczas pikników organizatorzy przewidują wiele atrakcji animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz liczne pokazy np. tresury psa Policyjnego, Policji Konnej czy Straży Pożarnej.

Dnia 7 września miał miejsce pierwszy piknik organizowany w ramach akcji na terenie Miejskiego Domu Kultury. Oprócz przybyłych licznie mieszkańców w uroczystości wzięli udział także zaproszeni goście m. in. Zastępca Prezydent Miasta Częstochowy Pan Jarosław Marszałek oraz Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Pan Wojciech Konieczny. Mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych badań i porad lekarskich, a także materiałów edukacyjno-zdrowotnych, które zostały przygotowane na stanowisku.