Szpital otrzymał dofinansowanie ze środków Fundacji ORLEN

W dniu 02.12.2022 r. Szpital otrzymał dofinansowanie ze środków Fundacji ORLEN z przeznaczeniem na realizację projektu pn. „Zakup fantomu dla Miejskiego Szpitala Zespolonego” obejmujący zakup fantomu, aparatu do magnetoterapii wraz z aplikatorem oraz aparatu do ultradźwięków wraz ze stolikiem pod urządzenie.
Środki finansowe wydatkowane zostały na zakup fantomu do nauki pierwszej pomocy dla personelu Miejskiego Szpitala Zespolonego. Głównym Oddziałem, który magazynuje sprzęt jest Oddział Chirurgii Ogólnej przy ulicy Mirowskiej 15. Szkolenia personelu zarówno medycznego jak i niemedycznego są przeprowadzane przez wykwalifikowanych lekarzy specjalizujących się w medycynie ratunkowej. Drugim sprzętem zakupionym dzięki środkom Darczyńcy jest aparat do magnetoterapii wraz z aplikatorem i leżanką, który wykorzystywany jest w Oddziale Rehabilitacji przy ulicy Mickiewicza 12. Pacjenci przebywający na turnusach rehabilitacyjnych korzystają z nowo zakupionego sprzętu w celu przyspieszenia rekonwalescencji po np. zabiegach operacyjnych. Kolejnym zakupionym sprzętem jest aparat do ultradźwięków ze stolikiem pod urządzenie, który rozszerzył wachlarz świadczonych usług w Zakładzie Rehabilitacji i Fizykoterapii przy ulicy Mirowskiej 15. Ultradźwięki wykorzystywane są przede wszystkim w przypadku stanów pourazowych tj. naderwaniach, skręceniach, zwichnięciach czy złamaniach, ale również przy chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów czy chorobach reumatycznych.