Senioralia w Częstochowie: impreza dla seniorów z koncertami, atrakcjami i promocją zdrowia

W dniach 15-16 listopada 2023 roku w Częstochowie odbyła się impreza pod nazwą „Senioralia”. Była to okazja dla seniorów z całego miasta, aby wspólnie spędzić czas, wziąć udział w licznych atrakcjach i zadbać o swoje zdrowie.

W programie imprezy znalazły się m.in. koncerty, zajęcia Pilates, zumba oraz stoiska z produktami i usługami dla seniorów.

Ważnym elementem imprezy było stoisko Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem seniorów. Pielęgniarki z placówki mierzyły ciśnienie krwi i poziom glukozy chętnym osobom, a także udzielały informacji mających na celu promocję zdrowia. Regularne badania profilaktyczne są ważne dla wszystkich, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. To jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Należy pamiętać, że dzięki badaniom można wykryć choroby we wczesnym stadium, kiedy szanse na powrót do pełnego zdrowia są największe.

„Senioralia” to świetna inicjatywa, która pokazuje, że osoby starsze są pełne życia i energii.

Impreza była okazją do integracji seniorów, wspólnej zabawy i dbania o zdrowie. Seniorzy mieli okazję spędzić czas z innymi seniorami, posłuchać muzyki, wziąć udział w zajęciach, zadbać o swoje zdrowie i dowiedzieć się więcej o produktach i usługach, które mogą im pomóc w codziennym życiu.