Oddział Pediatryczny już po gruntownym remoncie!

Uprzejmie informujemy, że w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Bony miał miejsce gruntowny remont Oddziału Pediatrycznego. Inwestycja kosztowała blisko 1,8 mln zł.  Dyrektor MSZ Wojciech Konieczny wraz z Władzami Miasta dokonali uroczystego otwarcia Oddziału dnia 12 listopada.

Przebudowane zostały pomieszczenia oddziału na dwóch kondygnacjach. Na parterze utworzono dziecięcą izbę przyjęć z podziałem na część izolowaną oraz część ogólną.

W części izolowanej Oddziału Pediatrycznego powstały m.in. trzy sale dwuosobowe oraz izolatka ze śluzą, z bezpośrednimi dostępami do węzłów sanitarnych, a także gabinet lekarski, punkt pielęgniarski oraz pomieszczenie przygotowania leków. Na parterze znajduje się również pokój ordynatora, pielęgniarki oddziałowej i pokój obserwacyjny.

Na I piętrze powstała natomiast część ogólna oddziału, na której utworzono 10 sal dwuosobowych z bezpośrednim dostępem do węzła sanitarnego, izolatkę oraz salę trzyosobową podwyższonego nadzoru medycznego. Znajduje się tam również punkt pielęgniarski, gabinet lekarski i pomieszczenie przygotowania leków.

W ramach prac remontowych w pomieszczeniach pomalowano ściany, zamontowano podwieszane sufity, wymieniono okładziny ścienne i podłogowe, wykonano m.in. instalacje sanitarne, elektryczne, telefoniczne, komputerowe i przeciwpożarowe.

Oddział wyposażony został także w nowy sprzęt za ok. 200 tys. zł. Zakupiono m.in. urządzenia systemu przywoławczego, panele przyłóżkowe, urządzenie do systemu monitorującego pacjenta w salach, pompę próżniową, stanowiska do pielęgnacji niemowląt oraz rozkładane łóżka dla rodziców.

Oprócz odpowiedniego sprzętu medycznego i fachowej opieki lekarza, w powrocie do zdrowia małych pacjentów bardzo ważną rolę odgrywa bliskość rodziców. Dlatego cieszę się, że na wyremontowanym oddziale, będą oni mogli w bardziej komfortowych niż dotychczas warunkach towarzyszyć swoim dzieciom– mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Całkowity koszt inwestycji to 1 780 000 zł, z czego 1 700 000 zł pochodzi z budżetu miasta.

Poprzedni wpis