III Światowe Dni Spirometrii w MSZ

W dniu 5 września br.odbyła się inauguracja obchodów III Światowych Dni Spirometrii. Spotkanie inauguracyjne otworzyło odczytanie listu gratulacyjnego, złożonego na ręce organizatorów i uczestników konferencji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Mamy przyjemność poinformować, że Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie wziął udział w III Światowych Dniach Spirometrii. Badania były przeprowadzane na specjalnie zorganizowanych stoiskach profilaktyki zdrowotnej, w dniu 16 września na ul. Spółdzielczości w dniu 18 września na ul. Filomatów. Wszyscy chętni mieszkańcy miasta Częstochowy mogli nieodpłatnie wykonać badania spirometryczne oraz skonsultować się z lekarzem specjalistą w tym zakresie.

Patronat nad przebiegiem obchodów Dni Spirometrii w mieście Częstochowa objął Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk.