Remont Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie zakończony.

Remont Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc w Miejskim Szpitalu Zespolonym
w Częstochowie zakończony.
Prace remontowe Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie zostały zakończone zgodnie z planem. Remont został sfinansowany z dotacji samorządowej ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa, przy udziale finansowym Miejskiego Szpitala Zespolonego
w Częstochowie, a koszt inwestycji wyniósł około 2 miliony złotych.

W ramach remontu wykonano następujące prace:
• Wymieniono instalację elektryczną i ogrzewanie;
• Pomalowano ściany w pomieszczeniach;
• Wymieniono wykładziny, w sanitariatach położono kafelki;
• Zamontowano panele nadłóżkowe do których doprowadzono gazy medyczne, elektrykę i internet;
• Wymieniono stolarkę drzwiową;
• Zainstalowano nowe oświetlenie.

Remont wpłynął pozytywnie na warunki pobytu pacjentów przebywających
w Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc. Wyremontowane sale są teraz jasne, czyste
i przestronne, co sprawia, że pacjenci czują się bardziej komfortowo i swobodnie.
W każdej z nich zamontowane zostały również telewizory zapewniając pacjentom przyjemny pobyt, nawet podczas długiego okresu hospitalizacji.

Znajdujące się w salach nowe panele nadłóżkowe to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale przede wszystkim praktyczne. Umożliwiają one podłączenie niezbędnego sprzętu medycznego, dzięki czemu personel medyczny ma łatwy dostęp do aparatury monitorującej stan zdrowia pacjenta.

W ramach remontu sanitariatów wymieniono wszystkie urządzenia sanitarne. Ściany i podłogi pokryto jasnymi kafelkami, które dodają pomieszczeniom przestronności. Nowe pokrycie powierzchni jest dużo łatwiejsze do czyszczenia,
dzięki czemu zapewni to większą sterylność i higienę.

Zmodernizowany został również jeden z najważniejszych pomieszczeń
dla pacjentów z chorobami zakaźnymi – izolatka. Remont izolatki został przeprowadzony z myślą o bezpieczeństwie i komforcie pacjentów oraz personelu medycznego Szpitala. Pomieszczenie zostało całkowicie odnowione i spełnia wszystkie wymagania sanitarno-epidemiologiczne. W izolatce została wydzielona osobna łazienka zaopatrzona w nowe urządzenia sanitarne, zapewniając tym samym lepszy komfort i prywatność osobom odizolowanym.

„Remont Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc był niezbędny. To ważny krok
w modernizacji naszego szpitala i zapewnieniu pacjentom jak najlepszych warunków leczenia – mówi Dyrektor Naczelny Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie Wojciech Konieczny – Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom nasi pacjenci będą czuli się u nas bezpieczniej i bardziej komfortowo. Chcemy, aby szpital był miejscem, w którym pacjenci mogą otrzymać jak najlepszą opiekę medyczną.”