SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony

w Częstochowie

  

Stypendium dla pielęgniarek

W dniu 07.04.2021 r. przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym przy ul. Mirowskiej, w warunkach reżimu sanitarnego, odbyło się spotkanie zapowiadające rozszerzenie miejskiego programu ,,Dostępny lekarz”, dotychczas adresowanego do studentów kierunku lekarskiego. Teraz będzie on skierowany również dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy. Stypendium będzie przeznaczone dla osób studiujących pielęgniarstwo w Częstochowie. Warunek – zobowiązanie do przynajmniej trzech lat pracy w Miejskim Szpitalu Zespolonym. Pielęgniarze i pielęgniarki kształcą się już na 3 częstochowskich uczelniach. Na stypendium od miasta będą mogły liczyć osoby na III (ostatnim) roku studiów I stopnia kierunku pielęgniarskiego oraz II (ostatnim) roku studiów II stopnia na tym kierunku.
Transmisję z konferencji można obejrzeć na oficjalnym profilu miasta na Facebooku: https://www.facebook.com/watch/live/?v=516874862809548&ref=watch_permalink